Вирубка лісів на Мадагаскарі для дітей

Знищення лісів на Мадагаскарі відбувається в основному через 3 речі: підсічно-випалювальна система землеробства, лісозаготівля, виробництво деревного палива та вугілля для розведення вогню для приготування їжі.

Підсічно-випалювальна система землеробства
Підсічно-випалювальна система землеробства, відома як таві, є важливою частиною малагасійської культури та економіки. Таві здебільшого застосовується для перетворення тропічних лісів в рисові плантації. Як правило, акр чи 2 лісу вирубується, випалюється, а потім засаджується рисом. Після одного чи двох років, поле не засіюють на протязі ще 4-6, потім процес повторюється. Після 2-3 таких циклів ґрунт виснажується і землю колонізують порослі чагарнику та трави. На схилах нова рослинність не здатна укріпити ґрунт і протистояти ерозії та зсувам.

Таві – найдоцільніший спосіб забезпечити свою сім’ю для багатьох малагасійців і людей, щоденне існування яких знаходиться під загрозою, не турбують майбутні наслідки їх дій. З їхньої точки зору варто скористатися лісом, який можна вільно розчистити, поки цього не зробив сусід. Розчищення лісів під рис має також духовне та культурне значення, яке перевершує економічну чи споживчу вартість рису як врожаю.

Лісозаготівля деревини
Лісозаготівля деревини є проблемою в тропічних лісах головним чином східної частини Мадагаскару, особливо на півострові Масуалу. Висока вартість малагасійської твердої деревини (здебільшого чорне дерево та рожеве дерево, ціна яких на міжнародному ринку доходить до 2 тис. доларів) робить протизаконну лісозаготівлю суттєвою проблемою в деяких заповідних територіях.

Виготовлення деревного палива та деревного вугілля
На виготовлення деревного вугілля з тривожною швидкістю вирубують ендемічний буш Мадагаскару. Заробляючи на життя продажем невеличких низок деревного вугілля вздовж доріг в південно-західній частині Мадагаскару, місцеве населення використовує найближче джерело деревини, яким, в цьому випадку, часто стає дивовижне Окотильйо.

Аерознімок ерозії на Мадагаскарі, спричиненої вирубуванням лісів


< Previous Page | Main Page | Next Page >

Page 20 of 27