Економіка Мадагаскару для дітей

Мадагаскар – одна з найбідніших в світі країн. Економіка країни в основному базується на сільському господарстві, гірничій промисловості, риболовстві та виготовлення одягу. Одним із найвідоміших продуктів Мадагаскару є ваніль, яку отримують з орхідей і використовують як приправу. Боби ванілі досить дорогі, оскільки їх вирощення займає щонайменше 2 роки.

Незважаючи на досить високі ціни на ваніль, середній малагасієць заробляє близько 1 долара на день, а 70% малагасійців живуть поза межею бідності. Близько половини всіх мадагаскарських дітей у віці до п’яти років недостатньо харчуються.

Чому Мадагаскар такий бідний? Існує чимало причин. За правління Дідьє Рацірака державний уряд був корумпований і крав більшу частину грошової допомоги, що надходила від інших країн. Французький економічний колоніалізм означав, що економіка базувалася на використанні природних ресурсів (лісозаготівля, видобуток корисних копалин, рибальство), що не сприяє довгостроковому економічному зростанню, оскільки ресурси вичерпуються з їх видобутком. Нехватка інфраструктури, особливо доріг, ускладнює фермерам поставку їх товарів на ринок, а географічна віддаленість Мадагаскару від решти світу підвищує собівартість торгівлі ще більше. Все, що Мадагаскар виробляє або хоче купити у інших країн, має бути транспортоване літаками або суднами. Слабка система освіти дуже часто не дозволяє молодим малагасійцям знайти роботу поза сільськогосподарським сектором і дуже мало людей на Мадагаскарі мають доступ до новітньої техніки чи Інтернету. Зрештою, шкода, завдана навколишньому середовищу, не дозволяє мадагаскарським фермерам виробляти великі обсяги продовольства. Всі ці фактори призводять до бідності Мадагаскару.

Втім, ще не все втрачено. В 2005 році Мадагаскар оголосив, що віднайшов великі залежи нафти. Можливо, поряд з видобутком корисних копалин, виробництвом дорогоцінних каменів (Мадагаскар має багаті залежи сапфірів) та туризмом, нафта буде важливою деталлю майбутнього його економіки. Є надії, що екотуризм, форма туризму, яка мінімалізує вплив туризму на довкілля, допоможе Мадагаскару розвивати свою економіку, охороняючи свої заповідники та дику природу.

Процес вирощення бобів ванілі на Мадагаскарі. Фото Джулії Арсен Махер з Товариства збереження диких тварин.


< Попередня | Початок | Наступний >

Page 6 / 27

Переклад на українську здійснений Рутчик Н.А. зміст цього сайту написаний Реттом Батлерем.